У наш час дуже важливо відчувати і підтримувати баланс: баланс думок, баланс людини і природи, економічний баланс, енергетичний баланс і т. д. От і ми обрали темою для заняття наших літніх читань "Баланс у командних іграх".
Спочатку координатори заходу разом із учасниками з'ясували, що таке баланс і чому ж так необхідно його дотримуватись, створюючи комп'ютерну гру.
Ігровий баланс (в спортивних, настільних, комп'ютерних та інших іграх) - рівновага між персонажами, командами, тактиками гри і іншими ігровими об'єктами. Ігровий баланс - одна з вимог до «чесності» правил. Особливо баланс важливий для командних ігор.
У комп'ютерних іграх це баланс між числами, що описують різні характеристики в грі - такі, як сила пошкодження (damage), швидкість бігу, швидкість споруди одиниць і багато іншого. Цей баланс багато в чому визначає складність, інтерес і плавність ігрового процесу.
То ж ми разом із учасниками літніх читань створили свої віртуальні світи, керуючись правилом балансу. Звернули особливу увагу на антураж, персонажі, їх швидкість, силу пошкоджень та інше.
Бути членом команди – важливий аспект мотивації. А створити
гру для командних змагань - удвічі відповідальніше! А нашим юним геймерам це вдалося!
Підсумовуючи і узагальнюючи свою роботу учасники літніх
читань дійшли до таких висновків:
- будь-який баланс починається не з розрахунків, а з правил і обмежень;
- система обмежень повинна мати під собою математичне обґрунтування;
- найважливішу роль для якості і швидкості роботи має інструментарій, що дозволяє змінювати розрахунки швидко і без помилок;
- математики недостатньо для створення міцного балансу, не можна обійтися без плейтестів і робити продукт, не граючи в свою гру;
- жодна система не вічна. Потрібно мати інструменти перевірки її поточного стану.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Шановні читачі блогу Інтернет-центру! Ваш коментар буде опубліковано модератором, - без змін та виправлень :)
За бажанням Ви можете вказати своє ім'я безпосередньо під текстом коментаря, якщо коментуєте в режимі "анонімного" відвідувача.