субота, 15 лютого 2025 р.

Кіберпростір без загроз

Сьогодні майже всі люди планети, навіть маленькі її мешканці, все більше часу проводять в Інтернеті, який відкриває перед людьми безліч можливостей. Він об’єднує населення у спілкуванні, дає доступ до знань, допомагає у роботі, навчанні та відпочинку. Однак разом із перевагами кіберпростір несе і серйозні загрози: кібершахрайство, хакерські атаки, витік особистих даних, кібербулінг. Та чи можливий кіберпростір без загроз, або ж це лише міф?
Відповідь на це питання шукали читачі-учні 4 – В класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №54 з поглибленим вивченням іспанської та інших іноземних мов, взявши участь у цифровому марафоні вкупі з молодшим відділом Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
Безпечна дистанція мережею розпочалася зі старту – з історії виникнення Інтернету та цікавих фактів про нього. Далі учасники марафону, збираючи ключі, вивчаючи та повторюючи прості правила особистого захисту, створили слово-пароль до незагрозливого користування цифровим простором.
Отже, кіберпростір без загроз – це не міф, а цілком реальна можливість в тому випадку, якщо кожен із користувачів буде дотримуватися правил етикету в Інтернеті, уникати агресії, кібербулінгу та поширення ненависті. Лише так можна зробити Інтернет місцем для розвитку, знань і комфорту, а не джерелом небезпек.

пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Що ти знаєш про сучасні кіберзагрози

Щорічно у другий вівторок лютого у світі відзначається Міжнародний день безпечного інтернету. Його мета – привернути увагу громадськості до питань безпеки в інтернеті, навчити користувачів захищати свої персональні дані, уникати онлайн-загроз і розпізнавати маніпуляції в мережі.
До цієї події фахівці медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки провели серію онлайн-заходів для учнів 6-7 класів херсонських навчальних закладів №41, №44, №55 та Таврійського ліцею. Під час зустрічі школярі дізналися про сучасні кіберзагрози та методи їх розпізнавання. Медіа-мотиватор розповів про нові види інтернет-шахрайства, фішингові атаки, шкідливе програмне забезпечення та інформаційні пастки, що можуть загрожувати безпеці користувачів у мережі.
Також учасники взяли участь у динамічних інтерактивних вікторинах «Спам чи ні?» та «Факт або фейк». Під час гри вони аналізували реальні ситуації, навчалися перевіряти достовірність інформації та розпізнавати маніпулятивні техніки. Жваві обговорення та командна робота зробили заняття не лише корисними, а й захопливими.
А окремим подарунком став майстер-клас зі складання захищеного пароля, під час якого школярі отримали практичні поради щодо створення надійних комбінацій та способів їх запам’ятовування.
На останок, школярі ділилися своїми враженнями, зазначаючи, що дізналися багато нового про інтернет-загрози, і тепер почуваються більш впевненими у цифровому світі.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Життя віртуальне, а ризик – реальний!

Сучасний цифровий світ змінюється надзвичайно швидко і однією з вагомих змін стала поява Інтернету. Він відкриває перед користувачем безмежні можливості: спілкування, навчання, роботу, розваги і усе це нині доступно онлайн. Ми настільки звикли до віртуального життя, що часто не замислюємося над тим, які загрози воно може приховувати. Проте, хоч Інтернет і є реально не існуючим простором, його небезпеки цілком реальні.
Калейдоскопом безпечних порад, в День безпечного Інтернету, розпочалася зустріч Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки з читачами-учнями 1-4 класів Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №53, під час якої малюки разом з бібліотекарем молодшого відділу обговорювали ризики та загрози віртуального простору.
Беручі участь у нескладних інтерактивних тренуваннях, присутні пригадали елементарні правила, які допомагають зробити віртуальний світ безпечнішим: захист персональних даних, ввічливість у спілкуванні, обмеження часу в мережі, Інтернет-залежність та кібербулінг.
Життя в Інтернеті здається легким, веселим і безтурботним, але загрози, які воно приховує, цілком реальні. Важливо знати і усвідомлювати ризики, дотримуватися правил безпечного користування мережею. Саме тому нам потрібно навчити дітей відповідально ставитися до онлайн-життя, щоб уникнути небезпек і зробити Інтернет безпечним простором особисто для себе та інших.